ریختن آویشن شیرازی عمده در غذا موجب شوری آن می شود

اثر ضد اسپاسم آویشن شیرازی عمده نه تنها به بیماری های تنفسی کمک می کند، بلکه به مشکلات دستگاه گوارش (مانند نفخ شکم) یا دردهای قاعدگی نیز کمک می کند.

استفاده به عنوان چای: در صورت داشتن علائم، دمنوش آویشن را چند بار در روز به صورت جرعه جرعه بنوشید آویشن یک فرآورده دارویی است و باید از آن استفاده شود بنابراین، بیش از پنج فنجان در روز ننوشید.

آویشن همچنین می تواند به رفع لک و آکنه کمک کند.
آویشن به دلیل خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی خود، جایگزینی طبیعی برای تونیک های صورت، پاک کننده های پوست و غیره است تنتور آویشن حتی می تواند علائم آکنه را نیز کاهش دهد.

استفاده به عنوان افزودنی حمام: پوست تحریک شده پس از حمام کامل با آویشن به عنوان افزودنی حمام آرام می شود برای این کار 100 گرم برگ خشک آویشن را با یک لیتر آب بجوشانید و بگذارید به مدت نیم ساعت روی آن را ببندید سپس آن را صاف کرده و به آب حمام اضافه کنید.

این حمام کامل نه تنها خارش را تسکین می دهد، بلکه اثر نشاط آور نیز دارد و می توان از آن به عنوان حمام برای سرماخوردگی استفاده کرد.

نه تنها گیاهان خوشمزه آشپزخانه، بلکه واقعا سالم هستند؟ گفته می شود اسانس های موجود در آویشن به درمان سرماخوردگی یا التهاب لثه کمک می کند.

Thymus vulgaris – آویشن واقعی – برای بسیاری از مردم عمدتاً به دلیل بوی آن با منطقه مدیترانه مرتبط است ریشه یونانی این نام به شجاعت و قدرت و همچنین سیگار کشیدن اشاره دارد.

مثلاً در زمان های قدیم – به طوری که گفته می شود – دسته های آویشن را برای تمیز کردن خانه ها و معابد می سوزاندند امروزه این گیاه را می توان در بسیاری از باغ ها و کمدهای آشپزخانه پیدا کرد.

در آنجا آویشن نه تنها به عنوان یک گیاه زنبور دوست و ادویه مدیترانه ای، بلکه به عنوان یک گیاه دارویی نیز امتیاز می گیرد.

زیرا در شب، آویشن روغن‌های ضروری تولید می‌کند که آن را به ویژه در برابر حرارت مقاوم می‌کند، اما می‌تواند حتی بیشتر از این نیز انجام دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.