خرید روفرشی ایرانی از عراق

روفرشی ایرانی پارچه ای است که روی فرش می­ اندازند تا از تابش آفتاب  و پا خوردگی در امان باشد،که جنس این پارچه کتان یا پنبه می­باشد. امروزه به دلیل قیمت بالای فرش محافظت و نگه داری از فرش کار بسیار مهمی است به همین جهت می­توان از روفرشی های دارای کیفیت و قیمت مناسب استفاده کرد.

ملاک انتخاب روفرشی ایرانی

1-مدل و رنگ روفرشی یا اینکه آن را برای چه محیطی انتخاب می­کنید.

2-جنس روفرشی

3-اندازه روفرشی

4-انتخاب با توجه به بودجه و نوع استفاده

5-ضدالکتریسیته و ضد حساسیت بودن

روفرشی ایرانی

اندازه­ ی روفرشی ایرانی

 انواع رو فرشی ایرانی

1-کلاسیک:طرح خشتی،افشان، ترنج و­ لچک و….با ضخامت کمتر مناسب برای زیرانداز در سفر

2-مدرن:مناسب برای منازل و دکوراسیون­ها باجنس الیاف شانل(مخمل) با مزیت دو رو بودن با بافت تاری- پودی که از هر دو طرف آن می­شود استفاده کرد.

3-مدرن ابریشمی:جنس این روفرشی از الیاف مصنوعی ابریشم است که شفافیت و لطافت خاصی داردو مناسب است برای افراد با حساسیت به پرز .

روفرشی ایرانی

پارچه­ ی روفرشی ایرانی

رو فرشی(قالی مانند) پارچه ­ای ضخیم دارد که در پوشاندن عیب قالی موثر است که استفاده ­های گونانون دارد در بعضی از خانه ­ها به عنوان زیر سفره­ای و بعضی­ ها برای رو فرش استفاده می­شودودراکثر خانه ­های ایرانی یافت می­شود و یک ضرورت برای تمام خانه­ هایی که کودک خردسال دارندبه شمار می­رود.

موارد استفاده ­ی روفرشی ایرانی

موثر در تمیز بودن فرش ،جلوگیری از رنگ پریدگی فرش وشستن مدام فرش و جلوگیری از پرداخت هزینه ­های شستشو

تولید روفرشی ایرانی

روفرشی­ ها در رنگ­ها وطرح­ های متنوع تولید می­شوند که این طرح ­های متنوع در ماشین آلات بافندگی خاصی به نام ماشین ­های راپیری مجهز به سیستم ژاکارد تولید می شوند.

مراحل تولید روفرشی ایرانی

  • چله پیچی در این مرحله نخ بصورت چله در آمده و پس از آن در ماشین بافندگی قرار می­گیرد.آماده سازی چله در این مرحله شروع کار بافتن روفرشی می­باشد.
  • بافندگی در این مرحله نخ­ های تار پس از عبور از سیستم­های کنترل روی غلطک پارچه پیچیده می­شوند و در این مرحله آماده بافت می­شوند.وقتی نخ­ های پود در جای خود قرارگرفت شروع کار بافت روفرشی آغاز می­شود.
  • دور دوزی و بسته بندی در این مرحله که پس از بافت صورت می­گیرد دوردوزی روفرشی انجام شده و به قسمت کنترل و بسته بندی روفرشی می­رود که پس از قرار گرفتن چند تخته از آن در درون یک پلاستیک به قسمت انبار انتقال داده می­شود.
  • روفرشی­ های تولید شده از لحاظ نقش و مدل شامل روفرشی های دوبعدی سه بعدی و همچنین با نقش و نگار سنتی و کلاسیک می­باشد.

روفرشی ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.